Izvođač:

Last Expedition Last Expedition
„Ласт експедишн“ беа активни во текот на осумдесеттите и деведесеттите години од минатиот век. По осамостојувањето на Република Македонија, тие беа дел од новиот музички бран кој ја одбележа сцената со добро познатите „Шефе“ и „Ќелав дабар“. Во својата кариера издадоа три студиски и еден концертен албум: „Интро“ (1993), „Изгубени ликови“ (1994), „Бокс“ (1997) и „Лајв А1“ (2001).

Last Expedition on Last.fm.
Moja poklapanja


 

Nažalost, nema korisnika kojima se sviđa "Last Expedition"

Otkrij koju muziku vole ove devojke!

Još nema korisnika sa slikom koji su odgovorili na ovo pitanje